Sıkça Sorulan Sorular

Başvurumu formunu doldurdum ve yolladım, ne zaman geri dönüş alabilirim?

BIC ekibi projenizi en kısa süre içinde değerlendirecek ve size geri dönüş yapacaktır. Ortalama dönüş süremiz bir haftayı bulmaktadır.

Yatırım kriterleriniz nelerdir?

SaaS (yazılım hizmeti), pazaryeri, sosyal ağ, finansal teknoloji, reklam teknolojileri, marka teknolojileri, büyük veri, eğitim teknolojileri gibi web tabanlı ya da mobil girişimlerin başvurularını kabul etmektedir.

Girişim ile değerlendirme sürecinde ilerleyebilmemiz için girişimin alfa ya da beta versiyonun, inceleyebileceğimiz bir demosunun ya da MVP’sinin (minimum gereklilikleri sağlayan yalın ürününün) hazır olmasını beklemekteyiz.

Girişimleri değerlendiriğimiz kıstaslar: takımın birbirini tamamlayan yetkinlikleri, pazar boyutu, pazarın ürüne adaptasyon kolaylığı, rekabet avantajı, ölçeklenebilir bir iş modeline sahip olması ve şu ana kadar yakalanan kullanıcı etkileşimi (eğer varsa) olarak sıralanabilir.

Ürünümüzü pazara ulaştırmış durumdayız, BIC101 bizim için uygun bir program mıdır?

BIC101 pazara ulaşmış; ancak ölçeklenebilecek bir iş modelini kanıtlayacak kadar müşteriye ulaşmamış girişimleri de hedeflemektedir. Bu soruyu okuyorsanız aşağıdaki linke tıklayıp dolduracağınız başvurunuzu değerlendirmekten mutlu olacağız.

http://bic101.com/basvur/

Programa katılmak için nasıl başvurabilirim?

Aşağıdaki başvuru linkinden başvuru yaparak değerlendirilme sürecine girebilirsiniz.

http://bic101.com/basvur/

Programa ne zaman başvurabilirim?

Programa başvurmak istediğiniz her an başvurabilirsiniz. Başvuru değerlendirmelerimiz için bir son tarih yoktur.

Yatırım miktarınız nedir?

BIC101 yatırım tutarları 20.000 – 100.000 TL aralığında değişmektedir.

Yatırıma ihtiyacımız yok; ancak bir hızlandırma programına katılmak istiyoruz. Başvuru yapabilir miyiz?

Yatırım programımızın sadece bir parçasıdır. İş geliştirme desteklerimizden yatırım almadan faydalanmak için başvurunuzu aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

http://bic101.com/basvur/

Takımımızda bir yazılımcı yok, başvuru yapabilir miyiz?

Tabii ki başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz; ancak yazılımcı olmayan takımların süreçte olumlu olarak ilerleme olasılığı göreceli olarak daha düşüktür.

Programa katılmak için İstanbul’da program süresince bulunmamız zorunlu mudur?

Değildir; ancak en azından 2 haftada 1 gün mentor ve uzman görüşmeleri için İstanbul’da Kolektif House Levent’teki ofisimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir.